KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624265
*
nr 1462 4265
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Gata. Signerad. Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 19:32:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 19:11:26
1
500 kr
25/4 19:23:44
2
1.100 kr
25/4 19:24:30
1
Vinnande bud
25/4 19:25:45
3
1.700 kr
25/4 19:25:45
1
1.800 kr (Budbetjänt)
25/4 19:26:06
3
2.000 kr
25/4 19:26:06
1
2.200 kr (Budbetjänt)
25/4 19:27:30
3
2.400 kr
25/4 19:27:30
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gata gerhard nordström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gerhard Nordström
nr 1462 4265
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Gata. Signerad. Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 19:11:26 | 1 | 500 kr |
25/4 19:23:44 | 2 | 1.100 kr |
25/4 19:24:30 | 1 | Vinnande bud |
25/4 19:25:45 | 3 | 1.700 kr |
25/4 19:25:45 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
25/4 19:26:06 | 3 | 2.000 kr |
25/4 19:26:06 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
25/4 19:27:30 | 3 | 2.400 kr |
25/4 19:27:30 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1925 i Lund.Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gata gerhard nordström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19